CBÜ Bed Eğt Spor Bil Dergisi

Okuyucu Yorumları

Güzellik Uygulamaları

Reklam Mehmet Demirbilek tarafınan (2019-08-26)


Güzellik UygulamalarıH100 Aşısı Nedir?

H100 aşısıhyalüronik asit aşısıdır. ; estetik merkezlerinde gençleştirme işlemlerinden biridir. Yaşa bağlı olarak derideki nem kaybının toparlanmasında, kuru ciltlerin canlandırılmasında, sarkma kırışıklık olan bölgelerin sıkılaştırılmasında kullanılan yöntemlerden biridir. Her yaştaki kişilere uygulanabilir. Ancak uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması sonuçları bakımından son derece önemlidir. Ciltte yarattığı gençlik etkisi ve yaşlanma geciktirici özelliği ile H 100 aşısı gençlik aşısı olarak bilinmektedir. H100 yani gençlik aşısı yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesine uygulanarak ciddi anlamda gençlik sağlamaktadır.

 

H100 Aşısı Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

H100 aşısı ciltteki deformasyonun durumuna bağlı olarak doktor veya uzman kişilerin incelemeleri sonucunda kaç seans yapılacağına karar verilir. Cildin kuruluğu ve nem kapasitesi bu konuda bilgi vericidir. Fazla deformasyon olmayan ve genç kişilerde 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında en az 15 gün en fazla 21 gün aralık bulunmalıdır. Orta yaş ve biraz üzeri ciltlerde 2 veya 3 seans uygulanmaktadır. Bu seans aralıkları da aynı şekilde 15 gün ile 21 gün aralığında yapılmaktadır. Daha yaşlı ve deformasyonu fazla ciltlerde ise, 3 ile 5 seans yapılmaktadır. Bu seanslar ise en az 7 gün en fazla 15 gün aralıklarla uygulanmaktadır.

H100 Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

H100 aşısı içeriğinde hyaluronik asit ve etken maddesi şeker alkolü olan mannitol bulunur. Mannitol en güçlü antioksidanlardan biridir. Mannitolhyaluronik asitle birlikte kullanıldığında hyaluronik dokuda uzun süre kalmasını ve etkisini arttıran özelliğe sahiptir. Mannitol ayrıca diüretik etkisi olduğundan vücutta bulunan ödemleri çözmeye yardımcı olur.

H100 aşısı, cildi yenileyen, gençleşmeyi sağlayan ve yaşlanmayı geciktiren bir tedavi biçimidir. Mineraller, amino asitler, mannitol, collagen gibi maddeleri cilde enjekte edilerek elde edilen bir karışımdır.

HydraFacial

Cilt yenileme sistemi olan hydrafacialcildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını saglayan bir işlemdir. Hydrafacial temizleme, nemlendirme, antioksidan korumanın yapıldığı aşamaları ile komplikebir bakımdır. Son dönemin en popüler cilt bakım uygulamasıdır. FDA onaylıdır. Yüz boyun dekolte bölgesine uygulanan kadın erkek her yaş ve her cilt tipine rahatça uygulanan bir bakımdır.  Cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Hydrafacial Tedavisinin Etkileri

Diğer cilt bakım ve estetik uygulamalar gibi cildi sıkılaştıran, lekeleri gideren, ince kırışıklıkları açan, aknelerin yüzde oluşturduğu derin izleri ortadan kaldıran bir yöntemdir ancak, Hydrafacial yönteminde durum biraz daha farklıdır. Soyma işleminin uygulandığı işlem son teknolojik cihaz olması, ABD sağlık bakanlığından onaylı olması ve kısa sürede sonuca ulaştıran bir tedavidir. Hydrafacial  estetik tedavi işlemi en seçkin estetik merkezlerinde son derece konforlu bir biçimde uygulanır. İşlem sonunda ciltte oluşan aydınlık ve yenilenme hemen fark edilir. Hydrafacial tedavi, cilde uygulanan birçok işlemin bir arada yapıldığı ve uygulandığı bir yöntemdir. Buna rağmen son derece güvenilirliği kanıtlanmış ve son gelinen noktada en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Cildin derinlemesine temizlenmesi, cildin soyulması, yenilenmesi, nemlendirilmesi, aknelerden arındırılıp akne izlerinden temizlenmesi işlemi ile bir arada yapılan geniş bir tedavi uygulamasıdır.