CBÜ Bed Eğt Spor Bil Dergisi

Okuyucu Yorumları

Fethiye'deki Plajlar

Fethiyedeki Plajlar tarafınan (2019-10-03)


 Muğla ve Fethiye her yıl ağırladığı milyonlarca turist ile Türkiye’nin en büyük tatil başkentleri olmaya devam ediyor. Eğer şehre günü birlik gelenlerdenseniz, ya da kendi tatil rotanızı çizerken Fethiye’deki Plajlar, arasında en iyi seçimi yapmak istiyorsanız bu rehberimiz size oldukça faydalı olacak.

Muğla’nın en güzel plajlarından biri olan, Bitez plajı, diğer plajlarla kıyaslandığında; Sakinliği ve durgunluğu ile öne çıkıyor. Bodrumdan yaklaşık 10 km uzakta yer alan plaj, berrak suyu ve yerli yabancı pek turisti kendine çekiyor. Kolay ulaşım olanakları olan plaj adresi

 

 

Adres: Bitez Mahallesi, Bodrum / Muğla

Plaja Giriş Ücreti: Plaja giriş için ücret ödemeniz gerekmiyor.

Ölüdeniz

Fethiye de yer alan ölüdeniz plajının ünü çoktan deniz aşırı ülkelere kadar ulaşmış durumda. Sadece Muğla ve Fethiye plajları arasında değil, Türkiye’nin en iyi plajları arasında da ilk beşte yer alma özelliği taşıyor. Berrak suyuna ek olarak çocuklu ailelerin tercih etmesinin nedeni, su seviyesinin hem düşük hem de suyun durgun olması.

Adres: Fethiye / Muğla

Plaja Giriş Ücreti: 7-10 TL

Şezlong: 10-15 TL (1 adet)

Karaincir – Akyarlar

Muğla ve Fethiye deki plajlar arasında yer almayı hak eden bir başka plaj ise; Karaincir plajı. Bodrum’a yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan Akaylar koyunun en büyük artılarından biri hiç şüphesiz mavi bayraklı bir denize sahip olması. Bölgenin en temiz denizine sahip olan plaj, Farklı renklerin uyumunu yansıtıyor. Berrak denizi ve turkuaz rengi ile yeşilin mavinin en özel tonları bir araya geliyor.

Adres: Bodrum / Muğla

Plaja ücretsiz. Plajda yer alan işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralamanız mümkün.

 

İçmeler Halk Plajı

Muğla da Marmaris’te yer alan İçmeler plajını özel yapan, bir halk plajı olması. Bu nedenle plaja girişin daha ilk cümlede ücretsiz olduğunun altını çizmekte fayda var. Biraz kalabalık olduğunu söylemek mümkün. Fakat Muğla merkeze yakınlığı ile ilk tercihler arasında yer alabilir.

Plaja Giriş Ücreti: Plaj Ücretsizdir.

Adres: İçmeler, Marmaris / MuğlaMuğla'da gidilmesi gereken diğer plajlar için: https://gezilmesigerekenyerler.com/category/mugla