CBÜ Bed Eğt Spor Bil Dergisi

Okuyucu Yorumları

Airbnb Nedir Nasıl Kullanılır?

İsmail YÜKSEL tarafınan (2019-09-12)


Evini kiralamak isteyen insanların hem evin tamamen kiralanmasına yönelik talepleri hem de sadece bir bölümünün kiralanmasına yönelik ilanları bir platformda bulunuyor. Airbnb sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde binlerce farklı şehirde, milyonlarca insanın haberdar olduğu bir sistemdir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde bu sistem sayesinde, evinin belirli bir kısmını kullanmayan ve bu alandan para kazanmak isteyen insanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Tamamen kişiye özel bir şekilde hizmet ve ürün ücreti belirleme olanağı bulunuyor olması nedeniyle son derece avantajlıdır.

Airbnb Nedir?

Airbnb sadece evin bir aylık veya uzun vadeli olarak kiralanması için değil, birkaç günlük kiralamalar için de ilanlarının verilebilir olmasını sağlıyor. Bir kişi veya bir gurubun konaklamak istediği noktada Airbnb bünyesinde ilan bulunuyorsa, özellikle otellerden çok daha uygun fiyatlarla konaklayabilecekleri için bu yöntemi tercih ediyorlar. Sistemin tamamen güvenli olması ve hem müşterilerin hem de konut sahiplerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için özel olarak detaylar belirleniyor. Kişisel bilgiler ve hizmet bilgileri tamamen sistem bünyesinde kayıt altına alınarak, ödemelerin de konaklama sürecinin de güvenli hale gelmesi sağlanıyor.

Airbnb Nasıl Kullanılır?

Ev sahipleriyle iletişime geçerek, evlerinin kaç metrekarelik odalarını kiraladıklarını ve odalarını ne kadar süreyle, ne kadar ücret karşılığında kiraladıklarını öğrenebiliyorsunuz. Türkçe, İngilizce ve diğer dil seçenekleriyle Airbnb resmi sitesi üzerinden her türlü işlemin yapılabilir olması sağlanıyor. Yedi gün yirmi dört saat boyunca resmi site üzerinden ilanlara erişebilir, belirlediğiniz şehir ve ilçe genelindeki ilanları listeleyebilirsiniz. Mağduriyet yaşanmaması için direkt olarak doğru bilgilerin verilmesiyle ilgili zorunluluk bulunuyor.

Airbnb sisteminden yararlanılması için resmi sitede ülke, şehir, ilçe seçebilir, fiyat aralığı belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra direkt olarak eğer belirli bir tarih aralığında konaklamak istiyorsanız, buna yönelik en uygun konaklama fırsatının sunulduğu platformdan yararlanabilirsiniz. Dolar, Euro, Türk Lirası gibi kur birimleri ve ücretler, hangi ülkede hizmet alınacağına bağlı olarak değişiklik gösteriliyor. Filtreleme özelliği sayesinde, yüzlerce ev yerine size en uygun olan birkaç eve anında ulaşabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi ve indirim almak için https://medium.com/@seyyah365/airbnb-nedir-g%C3%BCvenilir-mi-airbnb-i%CC%87stanbul-170675f9261e bu yazıyı okuyabilirsiniz.