CBÜ Bed Eğt Spor Bil Dergisi

Okuyucu Yorumları

En İyi Otel Nasıl Seçilir

İsmail YÜKSEL tarafınan (2019-09-27)


Aileniz ya da arkadaşlarınızla keyifli bir gezi planlıyor ve en iyi oteli mi arıyorsunuz? Mümkün olan en düşük fiyata en iyi oteli nasıl elde edebileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Sorun değil, artık bunu sağlayan birçok platform var.

 

Bir sonraki seyahatiniz için bir konaklama yeri seçerken, dikkate almanız gereken çok sayıda önemli nokta var. Seyahatinizde kalacağınız bir otel, tatil keyfinizi artırabilir veya bozabilir. Bu nedenle gereksinimlerinize göre doğru oteli almanız önemlidir. Otel rezervasyonu sırasında, sadece mevcut olan en iyi teklifi değil, aynı zamanda konforlu ve güvenli bir konaklama için gerekli tüm olanaklara sahip bir oteli seçmelisiniz.

 

Bir sonraki seyahatiniz için doğru oteli bulmanıza yardımcı olmak için, bazı basit ipuçlarını bir araya getirdik. Bu ipuçları ihtiyaçlarınız için en iyi oteli bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

  1. 1.     Hedefinize göre bir otel seçin

Yurtdışı mı yoksa yurt içi mi seyahat planlıyorsunuz? Tanıdık bir yere ya da daha önce hiç bulunmadığınız bir yere mi? Denizi olan bir şehir, doğal veya hava şartları nasıl?

 

Seyahatinizin hedefi ideal oteli bulmak için çok önemli bir rol oynamaktadır. Küçük bir sahil kasabasına veya açık kırsal bölgeye bir gezi yapmayı planlıyorsanız, iyi oteller için daha az seçenek olabilir. Ancak ev kiralama sizin için daha doğru olabilir. Büyük bir şehre gidecekseniz, konaklama seçenekleriniz çok fazla olacaktır.

 

Ayrıca, gideceğiniz yerin güvenlik faktörünü göz önünde bulundurmayı da unutmamalısınız. Eğer güvenlikle ilgili zaafları olan bir şehre gidiyorsanız, ev kiralamaktan veya ortak pansiyonlardan uzak durmanız iyi olacaktır.

 

2. Bütçenize göre otel seçimi yapın

Bütçeniz, yolculuk sırasında nerede kalmak istediğinizi etkilemede önemli bir rol oynar. Seyahatinizde harcayacağınız toplam parayı belirlemelisiniz. Konaklama için bütçenizin ne kadarlık bir kısmını harcamak istiyorsunuz? Kendinizi rahat, güvende ve şehri hissetmek için ne kadarlık bir miktar gerekir? Bütçeniz düşükse, dairelerde veya hostellerde kiralık bir oda seçebilirsiniz. Bütçeniz yüksekse, lüks otelleri veya tüm ev kiralamayı düşünebilirsiniz.

 

3. Bir para tasarrufu ipucu

Ayrıca online rezervasyon hizmetleri sağlayan web sitelerinden bir otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Günümüzde indirimli fiyatlarla online otel rezervasyonu hizmeti sunan birçok web sitesi ve uygulama var. Bu siteler çeşitli kuponlar veya ilk kez rezervasyon avantajları sağlar. Bu avantajlardan yararlanarak %50 - %60 daha ucuz fiyatlarla otel rezervasyonu yapabileceğinize eminim. Ayrıca otel değerlendirmelerini okuyabilir ve bu sitelerdeki otellerin resimlerini görerek kararınızı buna göre verebilirsiniz. Eğer otel tavsiyesine ihtiyacınız varsa, https://nerede-kalinir.com sitesi tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

 

4. Kararınızı seyahat arkadaşınıza göre alın

Yolculuğa çıkacağınız arkadaşlarınız, kalmak istediğiniz yer üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Yalnız seyahat ediyorsanız, otel rezervasyonu yapmak yerine hosteldeki ortak yatakhanelerde kalmayı sosyal bir tercih olarak görebilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızla birlikteyseniz ve hepiniz ayrı yataklar istiyorsanız, hostel ideal bir seçimdir. Bir grupla veya ailenizle aynı alanı paylaşmak istemeniz durumunda, bir evin tamamını kiralamak muhtemelen iyi bir seçenek olacaktır. Romantik, sessiz sakin bir yer istiyorsanız özel daire veya lüks oteller en iyi sonucu verir.

 

5. Yeme alışkanlıklarınıza göre otel rezervasyonu yapın

Seyahatiniz sırasında ara sıra ekonomik yemek tercih ederseniz, yemeği pişirebileceğiniz ortak mutfaklara sahip hostelleri seçebilirsiniz. Eğer yemek yapmakla uğraşmak istemiyorsanız, oda kahvaltı veya yarım pansiyon otel rezervasyonu yapabilirsiniz.

 

Diyetinizde bazı kısıtlamalar varsa ve kendi yemeğinizi kendiniz yapmanız gerekiyorsa, iyi donanımlı bir mutfağa sahip bir kiralık odaya gidebilirsiniz. Çok uzaklara gitmeden akşam yemeği yemek isterseniz, kendi restoranı ya da kafesi olan bir oteli tercih edebilirsiniz.